Владислав (wlad_1978) wrote,
Владислав
wlad_1978

Lukostřelci přivezli dvě zlata - Plzeňský deník

Družstvo ve složení Vladimír Nechutný, Milan Šustr a Jan Vožech již loni v září získalo titul mistrů republiky v terčové lukostřelbě ve třídě juniorů. Pro letošní rok byli doplněni talentovaným kadetem a reprezentantem Matějem Štefkou a hned si došli pro trofej nejcennější. Nástřel v kvalifikaci 1666 bodů je klubové maximum a zajistil družstvu první pozici před nedělními eliminacemi, ve kterých měl být největší soupeř družstvo z Prostějova A.

Naši střelci si vedli od začátku suverénně. V prvním souboji porazili Brno, poté si poradili s TJ Sokol Praha Vršovice. Překvapivě posledním soupeřem nebylo družstvo Prostějova A, ale Prostějov B, který v předchozích eliminacích podával skvělé výkony.

Poslední souboj byl takzvaně infarktový, Prostějov střílel mnoho desítek a po prvních třech sadách vedl o 5 bodů, i když plzeňské družstvo střílelo podobně jako v minulých kolech. V poslední sadě Prostějov udělal hrubou chybu a jedním šípem netrefil bodované pole, toho se chytili Plzeňané a svými desítkami titul urvali pro sebe. Poslední šíp, který střílel mladý Matěj Štefka, zasáhl právě 10 bodové pole, což znamenalo vítězství pro Plzeň 219:218, zlatou medaili a poprvé v novodobé historii klubu titul mistrů republiky mezi dospělými.

V jednotlivcích se skvěle vedlo Vladimíru Nechutnému i Milanu Šustrovi. Nechutný byl po kvalifikaci na druhém místě, ovšem eliminace ve velmi vyrovnaném poli mu nevyšla a obsadil devátou příčku. O trochu výš se prostřílel Šustr, který se ve čtvrtfinále střetl s pozdějším vítězem Pertlíkem a nakonec obsadil osmé místo.

Z klubu LK Arcus Plzeň se mezi jednotlivci prosadili hned dva střelci. Mezi seniory získal možná trochu překvapivě titul mistra republiky Vladimír Vlček. Mezi muži se prosadil Ondřej Kníže, který se probil až do finálové čtyřky, kde po skvělých výkonech vybojoval bronzovou medaili.

Lukostřelci Spartaku Chrást skvěle zabojovali mezi družstvy, když postoupili až do semifinále, kde podlehli B týmu Prostějova. Souboj o bronz proti Vršovicím rozhodl až rozstřel na 3 šípy, ve kterém byl úspěšnější Chrást a odnesl si bronzovou medaili.


Plzeňský deník

Tags: лук, чехия
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments